neteisminio bankroto kaina

Kiek kainuoja bankrotas ne teismo tvarka?

Įmonės neteisminio bankroto kainą apsprendžia keli svarbūs aspektai: koks yra įmonės finansinis paveikslas prieš bankrotą, kokios yra rizikos, kokie bankroto tikslai.

Finansinį įmonės paveikslą atskleidžia įmonės balanso ir kitų finansinių (buhalterinių) dokumentų turinys. Iš jo taip pat galima įžvelgti grėsmes ir rizikas. Na o tikslai (žinoma, be natūralaus tikslo – išregistruoti įmonę iš registro) gali būti įvairiausi: išsaugoti reputaciją, galbūt tam tikrus darbuotojus ar įmonės turtą.

Du dėmenys

Neteisminio bankroto kainą sudaro pasiruošimo bankroto procesui kaina ir neteisminio bankroto administravimo kaina.

Pasiruošimo bankroto procesui kaina: nuo 500 Eur.

Padėti iškelti bankroto procesą ne teismo tvarka gali nebūtinai licencijuotas bankroto administratorius, tačiau mes šiai užduočiai primygtinai rekomenduojame pasitelkti būtent bankroto administravimo patirties turintį specialistą.

Pasiruošimas neteisminiam bankrotui reiškia įmonės finansinių dokumentų analizę, trūkumų ir rizikų nustatymą, šių trūkumų ar rizikų pašalinimą, reikiamų tvarkingų dokumentų parengimą. Prieš siunčiant kreditoriams siūlymą vykdyti bankroto procesą ne teismo tvarka, būtina labai gerai įvertinti visas įmonės balanso eilutes ir ypatingai tai, kas yra tarp jų. Tinkamas pasirengimas garantuoja bankroto procesą be staigmenų.

Mūsų praktika rodo, kad dažnas verslininkas neįvertina pasirengimo bankroto procesui reikšmės. Tarsi viską vėliau turėtų sutvarkyti bankroto administratorius. Tiesa ta, kad didžiąją dalį namų darbų atlikus dar prieš iškeliant bankrotą, procesas sutepamas taip, kad vėliau nestringa.

Bankroto proceso pasirengimo stadijoje mes ne tik įvertiname įmonės dokumentus ir, esant reikalui, padedame juos sutvarkyti, tačiau taip pat sudarome bankroto proceso planą, numatome preliminarius bankroto proceso terminus. Pačioje pradžioje sudarytos bankroto proceso gairės padeda tiek jums tiksliai žinoti, kas, kada ir po ko vyks, tiek mus įpareigoja tokio plano ir terminų laikytis.

Neteisminio bankroto administravimo kaina: nuo 1500 Eur.

Pačio neteisminio bankroto proceso kaina šiuo metu jau yra reglamentuota teisės aktais ir priklauso nuo įmonės turto vertės ir skolų dydžio. Vis dėlto, kadangi neteisminis bankrotas yra draugiškas procesas, kuriame sprendimus priima kreditoriai, dažniausiai pasitaikanti praktika – susitarti dėl visoms pusėms priimtinos neteisminio bankroto kainos.

Svarbu žinoti tai, kad, tinkamai pasirengus bankrotui, vėliau galima tikėtis mažesnės bankroto administravimo kainos. Jeigu įmonė bankroto procese turi turto, kurį pardavusi, turės galimybę pati padengti visas bankroto proceso išlaidas, tai tokiu atveju jums asmeniškai bankroto administravimas nekainuos nieko.

Vėlgi. Nežinome, kaip tai dar labiau pabrėžti. Tačiau sutaupyti, bet vaikščioti žvilgčiojant per petį – ne sprendimas. Jūsų ramybė yra neįkainojama.

Susisiekite